Hod Franjevačke mladeži organizirano je hodočašće mladih u Frami i duhovnih asistenata. VIII. Franjevački hod Frame Bosne Srebrene se održao od 29.07. do 02.08. pod geslom “Evo franjevačkog puta: uvijek za Suncem”. Ove godine zbog situacije s pandemijom, framaši nisu imali priliku posjetiti Italiju što bi inače učinili. Usprkos tome što nismo upoznali ljepote Italije koje je sveti Franjo uživao, svakim danom smo se upoznavali s ljepotama prirode i samostana koji krase našu domovinu. U tom kratkom razdoblju posjetili smo mjesta koja čine, možemo reći srce naše provincije Bosne Srebrene a to su samostani u Kraljevoj Sutjesci, Visokom, Kreševu i Fojnici. Na našem hodu su uz nas bili svećenici, bogoslovi i naše časne sestre franjevke te pazili na nas i oduševljavali nas za Krista kako bi ostvarili cilj ovogodišnjeg Franjevačkog hoda koji je bio – promišljanje o duhovnom pozivu. Svoj hod smo završili stigavši u Kazijeviće kod Fojnice u filijajlnu crkvu posvećenu Gospi od Anđela gdje smo primili potpuni oprost grijeha. Mi bugojanski framaši možemo sa sigurnošću reći kako nam je ovaj hod pokazao nove staze života na kojima ćemo biti ispunjeni srećom nasljedujući i slaveći Krista sa svojom braćom i sestrama.

© 2016-2020 Župa Bugojno
Design by Marko