veliki_zbor

Župa sv. Ante u Bugojnu osnovana je 1844. godine. Tu župu pastoriziraju svećenici franjevci od njezina osnutka do danas. Iz župne kronike vidljivo je da je u župi od njenih početaka do danas, uz male prekide zbog ratnih događanja, postojao i djelovao župni crkveni pjevački zbor. Do osnivanja ovoga današnjeg crkvenog zbora došlo je spontano ratne 1993. godine, kada je, već sada pokojni, fra Bruno Batinić osnovao Crkveni pjevački zbor skupivši omanju skupinu bivših pjevača koji su ostali u Bugojnu. Pjevajući uglavnom pučke crkvene pjesme, zbor je u ta teška ratna vremena bio izvor duhovne snage za malobrojni hrvatski puk koji je ostao u Bugojnu. Prave konture zbor dobiva dolaskom sestre Cecilije Mislijević 1994, da bi dolaskom sestre Krešimire Skopljaković 1995. stasao u pravi mješoviti zbor.

Uz svestranu pomoć župnika fra Janka Ljubosa, tada započinju i prvi veći nastupi zbora kao što su gostovanja u Zagrebu, Münchenu, Stuttgartu, Sinbachu, Welsu, Innsbrucku, potom u Berlinu, Luzernu, pa opet u Münchenu, Stuttgartu itd. Osim brojnih gostovanja po inozemstvu, zbor nastupa i po raznim mjestima Bosne i Hercegovine i ubrzo postaje prepoznatljiv među crkvenim zborovima Bosne i Hercegovine. U to vrijeme zbor broji 50-ak članova, a pjeva crkvenu liturgijsku te svjetovnu glazbu. Odlaskom s. Krešimire 1997, zbor preuzima s. Ružica Marijić i njime ravna do 2000. U tom razdoblju župnik fra Mirko Majdandžić organizira nastupe po brojnim gradovima Bosne i Hercegovine kao i ponovno gostovanje u Luzernu. Od 2000. do 2003. godine zborom ravna s. Filipa Mlakić s kojom zbor gostuje, osim unutar Bosne i Hercegovine, u Welsu u Austriji. U kolovozu 2003. zbor ponovno preuzima s. Krešimira Skopljaković.

Danas zbor broji 48 članova. Zauzeto i s puno ljubavi pjevači se na tjednim probama pripremaju za slavlje nedjeljne liturgije, gdje svojim glasovima slave Boga, pridonose posvećenju vjernika i jedinstvu kršćanske zajednice. Zbor svake godine nastupa i na smotri crkvenih zborova u sarajevskoj katedrali. Nastupili smo za Božić u TV-emisiji Dobro jutro, Bosno i Hercegovino uz božićnu čestitku provincijala Bosne Srebrene. Zbor se rado odazove na pozive uz neka slavlja. Tako smo u kolovozu pjevali u Jajcu za mladu misu, u Svilaju (Bosanska Posavina) na Ime Marijino, patron župe itd.

Imena i prezimena članova zbora:

 • Ančica Duvnjak
 • Marijana Grabovac
 • Dubravka Gavranović
 • Slava Gvozden
 • Anđa Kamšigovska
 • Vesna Kisić
 • Marica Marina
 • Zrinka Marković
 • Vesna Pavlović
 • Jelena Pilić
 • Jelena Pocrnja
 • Jelena Šandrk
 • Mira Tomić
 • Jasminka Udiljak
 • Zrinka Udiljak
 • Zora Vulić
 • Zora Vulić
 • Zdenka Dadić
 • Senka Arsenijević
 • Marija Duvnjak
 • Nevenka Farkaš
 • Kata Barać
 • Milka Božić
 • Jela Đikić
 • Ankica Gvozdenović
 • Prof.Marija Papić
 • Nevenka Tirić
 • Marija Tomić
 • Dubravka Vukadin
 • Stanka Ivković
 • Nevenka Vidović
 • Nada Halilović
 • Vlatko Biletić
 • Dominko Dujmović
 • Josip Kolovrat
 • Slavko Perković
 • Ljupko Pocrnja
 • Vinko Pocrnja
 • Mirko Raguz
 • Davor Bodružić
 • Stipo Govorušić
 • Krunoslav Barišić
 • Darko Pavlović
 • Ivo Barišić
 • Ivo Gudelj
 • Branko Marijanović
 • Martin Pavlović
 • Mario Kuna