U četvrtak, 15. lipnja 2017., u župnoj crkvi u 11 sati svečano je proslavljena svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove – Tijelovo. Nakon pričesti uslijedila je euharistijska procesija s četiri postaje kroz crkveno dvorište uz pobožno sudjelovanje vjernika. Na čelu  procesije, uz crkvene zastave, bili su ovogodišnji prvopričesnici u bjelini s laticama cvijeća koje su posipali putem kuda je nošen presveti oltarski sakrament.
Svetkovina Tijelova slavi u četvrtak nakon nedjelje Presvetog Trojstva. U središtu je čašćenje Oltarskog sakramenta pri čemu se osobito ističe nazočnost „cijelog Krista“ u posvećenoj hostiji. Povijesno gledano najvažniji poticaj za uvođenje ovog blagdana bila su viđenja redovnice Julijane iz Lütticha u XIII. stoljeću. Za cijelu Crkvu ovu je svetkovinu propisao papa Urban IV. 1264. godine. U hrvatskom se jeziku za ovu svetkovinu pored naziva Tijelovo koristi se i naziv Brašančevo.

Fotografije!

© 2016-2020 Župa Bugojno
Design by Marko