U subotu, 19. 03. 2016. godine, obilježena je 22. obljetnica izlaska iz logora “Stadion”.

Obilježavanje 22. godišnjice započelo je polaganjem vijenaca  udruga proisteklih iz domovinskog rata a i političkih stranaka na gradskom katoličkom groblju. Zajedničko opijelo za sve poginule i nestale izmolio je fra Ivan Pervan, župni vikar u župi Fojnica.

U 11. sati bila je sveta misa za sve poginule, stradale, nestale i za cijelu župnu zajednicu. Crkva je taj dan doista bila posjećena u velikom broju. Svetu misu je predvodio fra Ivan Pervan, u koncelebraciji bili su: župnik, kapelan i vlč. Josip Lubar, župnik iz Glavica.

Propovjednik je u izrazio svoju radost da može predvoditi sveto misno slavlja i kazao da su mnogi bugojanci branili također Žepče odakle je sam predvoditelj misnog slavlja. Zatim je govorio o važnosti osobe svetog Josipa i napomenuo je da svi mi trebamo biti strpljivi u patnjama i stradanjima.

Posebno je naglasio i dao poticaj svim političarima od državne do općinske razine vlasti  da porade na pronalaženju nestalih osoba iz Bugojna.

Slike možete vidjeti ovdje.

© 2016-2020 Župa Bugojno
Design by Marko