Na poziv fra Ivica, upravitelja župe sv. Ante Padovanskoga u Bugoju, marljivi župljani iz župnih naselja Vesela i Jaska, danas su organizirano odradili akciju čišćenja ograde i međe koja je zarasla u raslinje. Tom prigodom zajednični se prihvatilo da se posijeku i borovi čiji korijeni donose velike štete grobnim mjestima i nadgrobnim spomenicima. Akcija se odvijala u dobrom ritmu, a učinjeno je što je i zacrtano. Idućih dana bit će akcija raščišćavanja, a na jesen će biti akcija pošumljavanja površine koja je upravo očišćena. Nekoliko slika sa akcije.

Groblje Vesela, u općini Bugojno, katastarske općine Vesela, pod nazivom Kudrovci, čine dvije katasterske parcele u vlasništvu Rimokatoličkog župnog reda, udio 1/1. Prva, pod brojem 1953, površine 4174m², od kojih zgrada vjerske zajednice (kapelica) zauzima 20m², a groblje 4154m². Druga, pod brojem 1954, ima 2892m² površine i vodi se kao pašnjak 4. klase. Kapela je građena 2004. godine po planu Frane Lučića. U zvoniku je zvono teško 160kg, dar bračnoga para župljana Ane i Zdravka Vučka.

© 2016-2020 Župa Bugojno
Design by Marko