Prvi radni dan provincijskog Kapitula
Utorak, 05. travanj 2016. god.

Nedžarići/Sarajevo

Prvoga dana zasjedanja provincijskog Kapitula Bosne Srebrene pročitano je pismo Generalnog ministra Reda Manje braće fra Michaela A. Perrya, koje je uputio sudionicima Kapitula.

U pismu Generalni ministar najprije pozdravlja braću, zahvaljuje im za višestoljetno hrabro svjedočanstvo i trud, a onda ih ohrabruje da se odvažno upuste u razmišljanje i rješavanje zadataka Kapitula. Svoje izvješće kapitularcima je najprije iznio generalni vizitator fra Iko Skoko u kojem se osvrnuo na svoje susrete i iskustva s braćom iz cijele Provincije, a nakon njega i provincijal fra Lovro Gavran koji je napravio iscrpan pregled svoga sedmogodišnjeg mandata.

Moderator prvog radnog dana bio je najstariji sudionik Kapitula, fra Benedikt Vujica.

Nakon oba izvješća uslijedilo je vrijeme za rasprave i pitanja braće. Prvi radni dan završio je molitvom Večernje, a potom zajedničkom večerom u samostanskoj blagovaonici.

Preuzeto sa službene stranice Provincije Bosne Srebrene, iz franjevačke informativne agencije. 

© 2016-2020 Župa Bugojno
Design by Marko