U nedjelju, 24.7.2022. godine u 11 sati proslavili smo patron filijale crkve u Drvetinama. Svetu misu je predvodio novi bugojanske župnik fra Ivan Pilić uz koncelebraciju župnog vikara fra Jure Šekerije. Fra Ivan je pozdravio prisutne vjernike a u prigodnoj propovijedi naglasio kako se kršćanski život ne može živjeti bez svetih uzora. Jedan od uzora je bila i sveta Ana koja nam u našem tjeskobnom vremenu i vremenu kada se nagomilalo mnoštvo lažnih uzora nudi primjer smislenog kršćanskog života, zapravo života na koji smo svi zajedno pozvani svojim krštenjem. Sveta Ana nas uči kako ispravno moliti, pošteno s drugima živjeti, smisleno stariti i nadati se Božjoj providnosti. Uči nas kako biti i u odmakloj dobi roditelj tj. onaj koji odgaja druge ljude. Mnoge mlade obitelji poziva da ne padnu u očaj, da njihov život i njihov dom ne postane dom očaja, tuge i briga. Svetkovina svete Ane nas poziva na ideal svetosti u malim i skromnim domovima, ali nam doziva u pamet da je u našim susretima s bližnjima prisutan i sam Bog koji vodi naše živote i koji nam je dao razum i srce da svoje živote suobličimo po primjeru i zagovoru svete Ane. Svima koji slave današnji imendan neka im je sretan i blagoslovljen.

Vaši bugojanski fratri

© 2016-2020 Župa Bugojno
Design by Marko