Župljani župe Sv. Ante Padovanskog, koji žive u mjestima koja gravitiraju grobljanskoj kapelici u Čaušlijama, te njihova rodbina i prijatelji proslavili su u ponedjeljak, 14. studenog 2016., patron grobljanske kapelice koja je posvećena sv. Nikoli Taveliću. Misno slavlje predvodio je župni vikar fra Tomislav Brković, uz suslavlje župnika fra Zorana Tadića. Liturgijsko pjevanje predvodila je s. Mira Bliznac.
Sv. Nikola je svoju vjeru u Isusa posvjedočio mučeničkom smrću. I mi smo pozvani svjedočiti svoju vjeru. Ne moramo poput sv. Nikole podnijeti mučeni. Ali kao kršćani moramo svakodnevno svjedočiti svoju vjeru u obitelji, na poslu, na ulici tako što ćemo stati na stranu istine i poštenja, pravde i dobrote, stati na stranu slabih i nepravedno napadanih i optuživanih, pokazati svoju osjetljivost prema potrebnima. Takvo svjedočenje traži naše vrijeme, to bi trebala potvrditi naša vjera u Krista i njegove zapovijedi.

Fotografije 

© 2016-2020 Župa Bugojno
Design by Marko