Proslava sv. Ante Padovanskog u Bugojnu
Mons. Stanislav Hočevar, nadbiskup i metropolita beogradski, predslavio je središnje misno slavlje sv. Ante Padovanskog, 13. lipnja 2020., u prepunoj bugojanskoj župnoj crkvi. Mons. Hočevar je u propovijedi istaknuo kako dolazi u Bosnu i Hercegovinu kao hodočasnik prisjećajući se osobnih susreta sa franjevcima Bosne još dok je bio student teologije u Križevcima, a onda kasnije i kao beogradski nadbiskup. Naglasio je duhovnu povezanost između župe sv. Ante Padovanskog u Beogradu kojom upravljaju franjevci iz Bosne i župne zajednice u Bugojnu koja je povjerena franjevcima. Zatim je govorio o pozivu i poslanju sv. Ante Padovanskog te njegovoj aktualnost u Bosni i Hercegovina kao i u drugim državama. Nakon sadržajne propovijedi, nadbiskup Hočevar, je blagoslovio novo zvono od 75 kg, izljeveno u talijanskoj ljevaonici DePoli, dar obitelji Pavlović, Mijatović i Steiner, koje će biti postavljeno na grobljansku kapelicu Sultanovići u Bugojnu. Uz nadbiskupa, koncelebriali su: župnik fra Hrvoje Radić i fra Marko Ćorić iz fojničkog samostana te fra Miro Relota, duhovnik franjevačkih bogoslova u Sarajevu, zatim, prečasni Ilija Ivoš, bugojanski dekan i župnik župe Srca Marijina u Skopaljskoj Gračanici – Humac, vlč. Tade Ivoš, župnik župe sv. Ilije u Kandiji, vlč. Mato Križanac, župnik župe sv. Male Terezije od Djeteta Isusa u Bistrici te vlč. Mihail Sokol, tajnik nadbiskupa beogradskoga. Istoga dana, fra Hrvoje Radić, župnik, slavio je jutarnju sv. Misu u 7 sati, fra Miro Relota, bolesničku u 9 sati te fra Ivan K. Pavlović, župni vikar u Bugojnu, večernju sv. Misu u 18 sati pod kojom se tradicionalno udjeljuje blagoslov djeci koja i ovoga puta nisu mogli ne doći u velikom broju i zatražiti zaštitu nebeskog zaštitnika djece.
Proslavi je prethodila trodnevnica koju je predvodio fra Mirko Majdandžić, fojnički gvardijan. Fra Niko Petonjić, župnik župe Uznesenja BDM u Suhom Polju, kao i gore navedeni misnici bili su na raspolaganju vjernicima za ispovijed. Misu su animirali župni zbor i zbor iz Vareša.
Župa Sv. Ante Padovanskog Bugojno. (KT)

© 2016-2020 Župa Bugojno
Design by Marko