Polnoćka 2015.

Na Badnju večer u našoj crkvi proslavljena je sveta misa Polnoćka koju je predvodio župni vikar fra Nikica Tomas uz koncelebraciju župnika fra Zorana Tadića. Na svetoj misi se skupio veliki broj vjernika (budući da je bila gusta magla to je spriječilo mnoge da dođu na svetu misu polnoćku) iz Bugojna i onih pristiglih iz inozemstva koji su ove svečane blagdanske dane poželjeli provesti u svom rodnom kraju sa svojim najbližima. Svečano misno slavlje uveličao je župni zbor sv. Ante svojim prekrasnim pjevanjem.

Fra Nikica je u svojoj propovijedi govorio da jeporuka Božića ta koja čovjeka sili da se suoči sa samim sobom, poruka koja od njega traži da u svome životu ostvari onu dobrotu i neiskvarenost koju ima svako dijete. Božić će biti blagdan mira samo ako se iskreno pomirimo s Bogom. Božić će biti blagdan radosti, ako svoju radost znam podijeliti s drugima, svojim najbližim . Nakon svete mise vjernici su nastavili druženje ispred crkve uz rakiju i kuhano vino. Osim u crkvi sv. Ante, božićne zornice slavile su se: u Bristovima, u Drvetinama i u Donjem Vakufu, a bila je i pučka sveta misa koja je bila dobro posjećena.

© 2016-2020 Župa Bugojno
Design by Marko