U Likovnoj galeriji KSC Bugojno otvoreno je 14. Bugojansko likovno bijenale, koje predstavlja tradicionalno okupljanje likovnih umjetnika koji su porijeklom iz Skopaljske doline. Prvo Bugojansko likovno bijenale održano je davne 1974. godine. Bijenale nije održavano od 1992. do 2008. godine kada je i obnovljeno. Nazočnima u Likovnoj galeriji obratio se u ime domaćina i organizatora ravnatelj Vahid Duraković, u ime žirija profesorica na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Mostaru Vesna Vuga Sušac i u ime generalnog pokrovitelja načelnika Hasana Ajkunića. Žiri u sastavu: prof. dr. art Vesna Vuga Sušac, akademski kipar i predsjednica žirija, prof. mr. Dario Pehar, akademski slikar – član, prof. mr. Ilija Kegelj, akademski kipar – član izabrali su tri najbolja rada koji su dobili diplome i jedan najbolji rad GRAND PRIX nagradu s diplomom i 300 KM.
GRAND PRIX nagradu dobio je Antonio Džolan.
Prvu nagradu dobio je Denis Haračić
Drugu nagradu dobila je Džanana Čolakhodžić
Treću dobio je Mirza Rahmanović

Fotografije

© 2016-2020 Župa Bugojno
Design by Marko